KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER

FUTBOL TİYATROSU

FUTBOL TİYATROSU

 
Türk futbolu, sahadan daha çok masada ekranlarda gazete sayfalarında mücadele verilen alın terinin hiçe sayıldığı parası olanın siyasette gücü olanın istediğini aldığı alamadığı zaman da çeşitli saldırılarla rakibini yine saha yerine saha dışında yenmeye çalıştığı bir düzen. 

Bu düzende kazandığın her kupanın tarihe altın harflerle yazdığın her başarının cezası mutlaka verilir. Türkiye'de futbol siyasetin oyuncağı iş adamının ihale kapısı, futbolcunun yetenekliyse hakkıyla kapasitesi düşükse tribünlere oynayarak kral olduğu, medyanın da kolay yoldan parayı bulma alanıdır.
  
Türkiye'de futbol spor ahlakından uzaklaştırılmış tamamen çıkar ahlakının emrine girmiş başı sıkışanın camianın emekçisi olan taraftarın arkasına sığınarak kendi suçlarını örttüğü bir sektör olmuştur. Türk futbolu kişilerin oyuncağı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yönetici için futbol medyatik olma adına şöhret olma adına sokaktaki insanların kendisini tanıması siyasetin kendisine kapı açması adına kullandığı bir oyuncak olmuştur. Türkiye'de suçun cezasız kalması için büyük stratejilerin üretildiği hata yapanların ceza çekmek yerine kahraman ilan edildiği ahlaki değerleri yerle bir olmuş sektöre futbol denir.

Spor ahlakında kazanan tebrik edilir takdir edilir, kaybeden ise verdiği emekten dolayı alkışlanır. Ama Türk futbolunda şahsi çıkarları ile düşmanlık tohumlarını ekenler iş bilmezlikleri nedeniyle ortaya çıkan başarısız tablodan kurtulmak için başkasının başarısını takdir etmek yerine çamur atıp kendi hatalarını örtbas etme yolunu seçerler. Başarısızlık örtme işinin PR'nı da sıfır eğitimle parası gücü makamı olanların siparişi ile sözde gazeteci olanlar yapar.

Türkiye'de futbol başarısı artık sahada alın terini dökenin değil kapalı kapılar ardında çıkar ve suç odaklarının ortak olarak kurduğu yapının gücü oranında  takdir edilir bir hal almıştır. 

Suça dur demek için yasalar çıkartılır ama bu yasalar siyasetçinin oy oranını etkilerse, iş adamının çarkını bozarsa, medyanın köşe başlarını kapanların düzenini sarsarsa hiçbir zaman kullanılmaz ve türlü türlü anlamsız bahanelerle suç ört bas edilir sonrada adaleti oyuncak edenler kendi aralarında, "Bunu da ucuz atlattık iyi iş yaptık" diyerek gurur duyarlar kendileri ile gurur duyulmasını sağlarlar.

Türkiye'de futbol başarısının karşılığı tarih yazacak başarılar kazanmak bütün Dünya'nın alkışladığı kupaları kazanmak değildir. Ülkemizde futbol başarısı Masa başında ne kadar güçlü olup olmadığınla ölçülmektedir, değerlendirilmektedir. Bizim futbolumuzda artık hiç kimse, "Helal olsun bu başkan döneminde üst üste şampiyonluklar kazandık Avrupa'da kupa kazandık" konuşmalarını yapmamaktadır. 
 
Türkiye'de 'Büyük Başkan' olmanın tanımı, Gayri meşruda ki güç, siyasete suçu örttürebilecek kadar yakın olmak, sahada yapılan hatalara verilecek cezaların önünü kesmek. Saha içinde olmazsa saha dışında masa başında kupalar kazandıracak organizasyonları en iyi şekilde yönetebilmektir.  
 
TÜRKİYE'DE FUTBOL BİR TİYATRO'DUR.
 
ROLLERİN BELLİ OLDUĞU 
 
SONUN BAŞINDAN BELLİ OLDUĞU 
 
PARANIN ESİRİ OLMUŞ ŞEKİLDE SAHNELENEN OYUNA TÜRKİYE'DE FUTBOL DENİR!!!( Bu haber 5206 kez görülmüştür )


YAZAR : ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS