KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER

Aysal'a Güvenin!

Aysal'a Güvenin!


2013-05-26 13:25:11

Merhaba Saygıdeğer Galatasaraylılar!...

'Arena Aslanı' projesinde yer alacağım için doğrusu çok heyecanlıyım. 1992 yılından bu yana yağmur, çamur, kar, kış demeden Galatasaray'ın peşindeyim. Kısacası futbol takımı neredeyse ben de oradayım. Bu uğurda olaylı Roma maçında gözaltına bile alınmıştım. Her Türk gibi gururu yaşadığımız uluslararası başarılara da tanıklık ettim. Camiadan birçok insanla tanışıp, sarı-kırmızı camianın içinde bulundum. Süper Lig şampiyonlukları, Türkiye Kupaları, UEFA Kupası, Süper Kupa'nın onurunu ve gururunu yaşadım. 'Arena Aslanı' ile ilgili ise çok konuşmaya gerek yok. Ticari bir kaygı yaşaması söz konusu değil. Baskılara boyun eğmeyecek. Galatasaray ile ilgili doğru ve ilkeli yayın yapacak. En önemlisi ise 'Özgür' olup, kimsenin güdümünde olmayacak. 

Günümüze dönecek olursak; Galatasaray kuşkusuz son iki sezondur müthiş bir ivmeyle çıkışını sürdürüyor. Başkan Ünal Aysal ve yönetiminin göreve gelir gelmez, Fatih Hoca'ya takımı emanet etmeleri takdir edilmelidir. Türk futbolunun saygın ismi ve Galatasaray taraftarının 'İmparator'u Fatih Terim bildik oyun karakterini hemen takımına aşılamış,  neredeyse takımın yüzde 90'ı da değiştirmişti. 'Çilek'leri takıma monte edince de başarılar kaçınılmaz oldu.

Çıtayı herzaman en yükseğe koyan Galatasaray, bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde yarı finalin kapısından döndü. Türk futbolu her ne kadar çalkantılı dönemlerden geçse de Fatih Terim ve öğrencilerinin hedeflerinde bir sapma olmadı. Şimdi önemli olan başarının sürekli olmasıdır. Her ne kadar seçim de olsa yönetim görevinin başında ve transfer çalışmaları sürüyor. Gerekli takviyelerin yapılacağını biliyorum. Son günlerde gündemi meşgul eden bir olayla ilgili çok doluyum. Eğer bir oyuncu Galatasaray'a gelmek istiyorsa 2 sene uğraştırmamalı. Metin Oktay gibi Hakan Şükür gibi boş mukavelelere imza atmalı. Bu oyuncular ne kadar tecrübeli olursa olsun tercihlerini Galatasaray'dan yana kullanmıyorlarsa geçmişteki örneklere bir göz atmalı. Oyuncuyu suçlamıyorum ama Başkan Halil Ünal'ın oyuncusunun Galatasaraylı olduğunu bilmesine rağmen ezeli rakibine vermesini kimse sıradan bir olay gibi gösteremez.

Son olarak; Galatasaray seçime gidiyor. Camiadan farklı sesler yükseliyor. "Galatasaray kendi ayağına kurşun sıkıyor" sözleri kulislerde konuşuluyor. Bir kısım medya ise Başkan'ın yanlış yaptığı konusunda birleşiyor. Ama kimse Ünal Aysal'ın bu hamleyi neden yaptığını sorgulamıyor. Yönetici sayısı düşecek, kulüp neredeyse profosyoneller tarafından yönetilecek. Bunu ben değil Galatasaray Kulübü Başkanı söylüyor. Eğer Avrupalı kulüpler gibi başarıdan başarıya koşan bir yapı isteniyorsa tıpkı o kulüplerin yapısı gibi sağlam bir 'Kurumsallaşma' şart. 

Ne dersiniz, bir de onu deneyelim. 
Bir şans verelim...

( Bu haber 3298 kez görülmüştür )


YAZAR :Bahadır Çokişler ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS