KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > SON DAKİKA > VİTRİN

ÖZEL HABER | Yanlış KDV İstanbul’dan Döner

ÖZEL HABER | Yanlış KDV İstanbul’dan Döner

11:51:05 2013-06-27

Galatasaray’a Engin Baytar ve Burak Yılmaz’ın transferi sırasında eksik ödeme yapıldığı gerekçesiyle dava açan Trabzonspor yönetimine cevap Galatasaray Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan’dan geldi. Kendisi de bir hukukçu olan Doğan, Trabzonspor’un oyuncuların transferi sırasında KDV ödemesi yapılmadığı gerekçesiyle dava açıldığının söylendiğini belirterek, ortada eksik bilginin bulunduğunun altını çizdi.

Oyuncuların transferi sırasında KDV ödemesi gibi bir durumun bulunmadığına dikkat çeken Doğan’a konuyla ilgili görüşlerini sorduk….

Sayın Sedat Doğan, Trabzonspor Kulübü’nün avukatları Burak Yılmaz ve Engin Baytar transferlerinden kaynaklanan KDV alacağı için Galatasaray aleyhine dava açtığını açıkladı. Bu davanın açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Trabzonspor ve Galatasaray dost ve kardeş camialardır. Ne Trabzonspor ne de Galatasaray birbirlerine dava açmak istemez. Ayrıca ben; KDV alacağı konusunda Trabzonspor Kulübü’nün muhasebe ve hukuk çalışanlarının ufak bir hata yaptığını düşünüyorum. Zira oyuncu transferinde KDV uygulaması bulunmuyor. Trabzonsporlu kardeşlerimiz 55 nolu KDV tebliğine bakarlarsa nelerin KDV’ye tabi olduğunu nelerin olmadığını açıkça görürler.  İlgili mevzuata bakmaları durumunda hatalarını görüp, düzelteceklerini düşünüyorum. Yine Trabzonspor kulübü yönetiminin profesyonelleri, tarafından bu konuda yeterince bilgilendirilmediğini düşünüyorum. Çünkü Trabzonspor Kulübü Başkanı kulüp haklı bile olsa Galatasaray Spor Kulübü’ne karşı hukuki bir adım atmadan önce başkanımızı arayıp, konuyu dostça çözecek nezakette bir insandır. Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu, profesyonellerine konuyu detaylı bir şekilde inceletir ve mali müşavirleri ile de görüşürse konuya vakıf olacak, ve açılmamış olması gereken bu davayı, her ne kadar tarafımıza resmi evrak ulaşmamış olsa da geri çekecektir. Bu tip yanlış anlaşılma ve yanlış yorumlar çabucak düzeltilebilecek ve camialarımız arasındaki dostane ilişkileri bozmayacak küçük yol kazalarıdır. Biz bunda hiçbir kötü niyet görmüyoruz. Trabzonspor yönetimi de henüz seçilmiş ve birçok sorunla uğraşan yeni bir yönetimdir. Böyle aksaklıklar her zaman olabilir.   

 ArenAslani.com


( Bu haber 5583 kez görülmüştür )


YAZAR : ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS