KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > SON DAKİKA > VİTRİN

ANTİ GALATASARAY ZİHNİYETİNDEN NE BEKLİYORDUNUZ

ANTİ GALATASARAY ZİHNİYETİNDEN NE BEKLİYORDUNUZ

2013-07-05 21:31:33

Ne demişti adam; “5 yıl Avrupa’ya gitmeyelim, ne olur ki!”

Bu zihniyetin 6+0+4 saçmalığına son verip, kulüplerin yanında bir tavır alması söz konusu olabilir miydi? İnanın hiç tereddütüm yoktu, Y.Demirören Federasyonu’nun bu saçma kararı esneteceğinden. Bu yüzden son yazımda G.Saray’ın yerli rotasyonu artırması gerektiğine dikkati çekmeye çalıştım.

Demirören federasyonunun varoluş nedenini biliyorsunuz. Şikeyi aklamak olan zihniyetin Türk Futbolu’nun Avrupa’da yürümesini içine sindirebilir mi? Türk Milli Takımı, FİFA sıralamasında harita yerini bilemediğimiz ülkelerin gerisinde kalırken, Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde final kovalaması federasyon yönetiminin ucubeliğini daha da belirgin kılmaz mı?

G.Saray Başkanı, yönetimi ve teknik direktörü hesabı buna gore yapmalıydı. Yıldırım Demirören bu saçmalıktan geri adım atmayacaktı. F.Bahçe ve Beşiktaş’ın Avrupa’da olmadığı bir dönemde, hiç olmazsa Türkiye Ligi’nde G.Saray’a zorluk çıkarmak bu federasyonun doğasının gereği zaten. Herkes görüyor ki, yabancı kalitesi açısından G.Saray diğerlerinin uzak ara önünde. Kulübesini de 2 yabancı ile güçlendirmesi nin engellenmesi gerek ve şikeyi aklamaya soyunanlar üzerine düşeni yaptı. Niye isyan ediyorsunuz ki sevgili Galatasaraylılar?     

Federasyon 6+2+2’ye dönse G.Saray’ın dış transfer politikası cesaretli bir hal alacak, kadrosunu daha da güçlendirecekti. AntiGalatasaray zihniyeti bunu daha fazla kaldıramazdı. Korkuyorlar, çünkü G.Saray Şampiyonlar Ligi’nde geçen yıldan daha başarılı olur, gelirlerini katlar ise diğerleri ne olacak. Biri kulübünü şike batağına saplamış,diğeri ekonomik olarak kulübünü acz içine sokmuş iki “Yıldırım'ın”, Türk Sporu’nun bu içine düştüğü batakda, son çırpınışları. Birinin defteri yakında UEFA tarafından dürülecek. Diğerinin hesabını ise 16 kulübün yöneticileri biraraya gelip, görecek.

G.Saray Yönetimi bu konuda federasyona medeni ölçüler içinde tepkisini koydu. Kararı değiştirmek için Ünal Aysal’ın Demirören’i düelloya davet etmesini beklemiyorsunuz sanırım. Bu kararı bir tek Aziz Yıldırım değiştirebilirdi. Basardı federasyon binasını alayına ana avrat giderdi ve işi çözerdi. Gerekirse transferde yardım aldığı bazı adamları arar ve federasyonu yola sokardı.

F.Bahçe neden bu kararı destekliyor. Yıllardır yabancı kontenjanı konusu açıldığında, serbest olsun diyen Aziz Yıldırım şimdi ise niçin sınırlamadan yana tavır koydu. Çok basit; başkan olduğunun 2 yıl sonrasında G.Saray’ın UEFA Kupası’nı gören Aziz Yıldırım’ın şekeri bir daha inmemek üzere yükselmişti. Çoğu eyleminde F.Bahçe’yi nasıl yükseltirim diye düşünmek yerine G.Saray’ı nasıl aşağıya çekerimin mücadelesini vermiş Zat, aynı parelelde yürüyor. Şaşırılacak bir durum değil.

Son iki yılda yaşadığımız birçok olayın üstüne bu karara da gösteriyor ki, TFF kurulları ile birlikte AntiGalatasaraylılğını sürdürmeye devam edecek. O halde G.Saraylılar daha çok çalışmalı. Daha uyanık, daha cesur, daha kararlı olmalı.


( Bu haber 10533 kez görülmüştür )


YAZAR :Kadir Çetinçalı ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

ibrahim bugra 02.08.2013

Galatasaray i bu tur ismarlama operasyonlarla asagi cekmeye calisan yildirimlar cetesi Galatasaray a tutunup ornek alip Onunla beraber kuluplerini yukseltmeye gayret etselerdi Turk Futbolu degerini coktan bulurdu.Galatasaray onlarin hayallerinin cok otesinde ve her zaman oyle olacak.

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS