KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > VİTRİN

Sen şampiyon olmasan da olsun...

Sen şampiyon olmasan da olsun...

2013-07-31 10:38:29

Aslında tüm hikaye 80’lerin o kasvetli havalarında mahalle aralarında plastik toplarla yapılan maçlarda Selçuk, Müjdat, Alpaslan diye böbürlenen çoğunluktaki arkadaşlarının arasında Fatih, Eser, Sarı Adnan, Hoçiç, Seydiç olup evire çevire yendikten sonra onları,yırtılsa da pantolonun, kanasa da dizlerin annenden yiyeceğin azarın şiddeti ne olursa olsun sevinçle eve koşarak,cikletlerden çıkan oyun kağıtlarına defalarca kez bakarak tanımaya çalışmakla başlar Galatasaray onbirini.

Okulda defterini ciltlediğinde mutlaka etiketin Galatasaraylı olması gurur vesilesidir. Olmazsa olmazdır.. Nişanesidir o Sarı Kırmızı aşkın. Radyodan dinlemektir dönüşümlü olarak çoğu zaman... Siyah beyaz ekranlarda birkaç dakikalık özetlerde,kesilen gazete resimlerinden tanıdığı aslanların canlı suretlerini izleyebilmek ne mutluluk verici birşeydir. İlk kupa 85te gelir... Hani şu Simoviç’in her maç panterleştiği, Fatihin Trabzon’a, Sarı Adnanın FB’ye çaktığı maçlar sonrası. Kırımızı radyom ve benim öylesine bütünleştiğimiz maçlardır ki, hiç bir şeyin, hiç bir suretle yaşatamayacağı bir mutluluğu yaşatmıştır Galatasaray bu çocuğa... Bir çocuğu sevinçten ağlatmıştır. Bir çocuğun hayatının en mutlu günlerinden birisini yaşamasını sağlamıştır. Çocuk büyümektedir...

14 yıl şampiyon olunamamış ne yazar.. Sıra ona da gelecektir.. Averajla,namağlup 2. bitirdiğimiz çalınan şampiyonlukta aslında kıvılcımlar yanmıştır çocuk yüreğimde. Vuslat 9 yaşına denk gelir. Bir Eskişehir maçıyla, spikerin şu an Ali Sami Yende 55 bin kişi var sayın seyirciler anonslarıyla, Prekazi’nin frikiği, Muhammedin topuğuyla bulunan 2 gol, çocuk yüreğimi çepeçevre saran seni sevmeyen ölsün marşı. Kenardan koltuk değnekleriyle sahaya koşan aslan yürekli Raşit.  İşte şampiyonuz... ilk olsa da sonu gelmeyecek şampiyonlukların bir ömürdeki yol haritası.

....Devamı Gelecek

twitter.com/bombarasi


( Bu haber 1288 kez görülmüştür )


YAZAR : ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS