KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > SON DAKİKA > VİTRİN

HAZIMSIZLIK DİZ BOYU!

HAZIMSIZLIK DİZ BOYU!

15:56:14 2013-08-15

Geçtiğimiz sezonu en yakın rakibinin önünde 10 puan farkla şampiyon kapatan Galatasaray yeni sezona da fırtına gibi giriyor. Yeni sezonda daha büyük hedefler peşinde koşmak isteyen Galatasaray’ın önü bazı kesimler tarafından kesilmeye çalışılıyor.


Başta futbol federasyonunun aldığı 6+0+4 kararın Türk futboluna bir şey vermeyeceği aksine takımlarımızın Avrupa’daki ilerlemesine engel olacağı gün gibi ortadayken bir de rakip takımın gündem değiştirme çabaları bu işin tuzu biberi oluyor.


Neymiş efendim; Türk futbolcusun önü açmak istiyoruz. Milli takıma oyuncu yetiştirmemiz gerekiyor.Onun için bu karar alındı gibi bir sürü bahaneler üretildi. Peki Galatasaray'ın ve Avrupa da mücadele etmek  isteyen takımlar yabancı kısıtlaması karşısında  nasıl başarılı olacak? Olmayan Türk yıldız (!) oyuncularla mı? Son 10 yılda Arda, Emre Çolak, Semih ve Salih dışında bir oyuncu yetişti mi?


Türk oyuncusunun kalitesi ve yeteneği belli. Son 10 yılda sadece 3-4 tane oyuncu yetiştiyse bu sorgulanmalı. Yasak koymakla bu iş çözümlenmez. Bu işin derinine inerek çözüm bulunulmalı. Drogba, Snijeder gibi dünya yıldızlarından bizim oyuncuların öğreneceği çok şeyler var, olacaktır da. Başta Galatasaray olmak üzere hemen hemen her takım milyonlarca euro veripte oynatmayacakları oyunculara niçin o kadar para verip  tribüne göndersin? Mantığını anlayan varsa beri gelsin. Hem takımlarımızdan başarı isteniyor, hem de yabancı kısıtlamasına gidiliyor. Bu ne yaman çelişki? Federasyonun bu yanlıştan döneceğine inanıyorum. Yabancı oyuncuların fazla olması  Türk oyuncuları da bir nebze olsun kamçılar diye düşünüyorum. Çünkü kadroya girmek için daha fazla çalışma gerektiğini düşünüp Bu şekilde rekabet etme imkanı bulabilirler. Her oyuncudan bir şeyler kapma imkanı bulurlar bu şekilde başarılı olurlar.


Suni gündem değiştirme çabaları

Galatasaray bir yandan yabancı sorunu ile uğraşırken, bir yandan da rakiplerinin suni gündemlerle olayları başka tarafa çekip başarısına gölge düşürüyorlar.

Galatasaray geçtiğimiz sezon ligi en yakın rakibi önünde 10 puan farkla şampiyon bitirince gündemde kalmasını hazmedemeyenler, hemen Aykut Kocaman'ın istifasını gündeme getirerek dikkatleri başka tarafa çekmeye çalıştılar.


Arda Turan Fener’e gitmez

Yine aynı zihniyet Süper Kupa maçından hemen sonra yine Galatasaray’ın başarısına gölge düşürmek için  bu kez de Galatasaray’dan başka takımda oynamayacağını bildikleri Arda Turan’ın ismini  bile bile  kullanarak gündemi başka tarafa çekmeye çalıştılar. Ama unuttukları bir şey var ki; Arda Turan Galatasaray' dan başka bir takımda oynamaz.  Galatasaray’ın önü bu suni gündemlerle kesilemez. Onların yapacağı tek şey sportif başarıya, sportif başarıyla cevap vermek. Galatasaray sportif ve mali açıdan rakiplerinin önüne geçince bir panik havası bir kalama kampanyası başlatıldı. Önü kesilmeye çalışıldı.


Hazımsızlık diz boyu

Bilinmelidir ki; Ünal Aysal ve Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray bildiği ve inandığı yolda durmadan sonuna kadar gidecek güce sahiptir. Kimsenin şüphesi olmasın. Bu yönetim,teknik heyet, camia ve futbolcu dörtlüsü bir uyum içerisinde olup yapılan tüm engellemeleri rağmen hedefine ulaşacaktır.

Her türlü engellemelere rağmen, eğer bu senede Galatasaray şampiyon olup 4.yıldızı göğsüne takınca ve şampiyonlar liginde başarılı olursa, bu hazımsızlar nasıl bir gündem oluşturacaklar? ve camialarına neler söyleyecekler? Çok merak ediyorum.


https://twitter.com/SEkrekli


( Bu haber 3769 kez görülmüştür )


YAZAR :Selahattin Ekrekli ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS