KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > MANŞET > SON DAKİKA > VİTRİN

Kriz Yok!

Kriz Yok!

23:14:01 2013-09-05

Başarılı yönetim, en gözde transferler, en önemlisi Türk futbolunu yeniden yapılandırmak için yeniden Milli Takımın başına geçen Fatih Terim… Son iki sezonun şampiyonu, Dünyaca ünlü yıldızlar, sadece Türkiye’nin değil bütün Avrupa’nın gözü ‘Aslanlar’ın üzerinde…

Bundan tam 3 sezon önce taraftarlar karamsar ve umutsuzken, futbol takımı çok kötü günler geçirirken yine taşın altına elini soktular.

Başkan Ünal Aysal; çok başarılı bir işadamı, iki sezon üst üste şampiyon olan kulübün Başkanı… Göreve geldikten sonra konuşmaları hep dikkat çekti. Eleman dedi, krize sebep oldu. Yıldız transferlerinin altına imza attı, ayakta alkışlandı.

Fatih Terim; Tatildeyken, birçok Avrupa kulübü ilgilenirken, neredeyse takımın yüzde 90’ını değiştirerek bütün mesaisini harcadı.

Tam her şey yolunda, rakiplerin ekmeğine yağ sürmemişken, sözleşme krizi hortladı. Aslında ortada olmayan bir kriz ve ardından gelen bir sürü dedikodu…

Kim haklı, kim değil bunu tarih yazar. Amacımız yargılamak değil, doğruyu bulmak. Ortada bu kadar başarı varken, ne Fatih Terim Galatasaray’ı bırakır, Ne Başkan Ünal Aysal Fatih Terim’i…

Daha ligin hemen başı… Futbolumuzun başındaki Yıldırım Demirören, biranda Abdullah Avcı’nın işine son verip dikkatleri dağıtıyor. Sonra da Fatih Hoca’ya koşuyor. ‘Aslolan Galatasaray, ama varolan Türkiye’ diyen Terim bir kez daha taşın altına elini sokuyor.

Tamam; Fatih Hocam aranılan adam… Hocam! Unutmayın ki, kimse tek başına başarılı olamaz. Eğer arkanızda böyle güçlü bir Başkan olmasa takımda yaptığınız devrimleri destekleyen bir camia olmazsa bu kadar başarılı olamazdınız.

Sonuç olarak gelinen noktada bir kriz yok…

Her Galatasaraylı Fatih Hoca’nın sözünü tutacağını biliyor.

Galatasaray ile ulaşılmaz rekorlara imza atan Fatih Hoca’nın Şampiyonlar Ligi’nde final oynama hayalini de biliyor.

Bazı çevreler Terim-Aysal birlikteliği üzerine birçok yorum yapa dursun. Galatasaray; Avrupa’da hem Türkiye’nin tanıtımına hem de başarılarına devam edecektir.

Buna hep engel olmak isteyenler de olacaktır.

Bu işi çözecek olanlar ise liderlerdir…

Liderlik ruhtan kaynaklanır, kişilik ve görüşün bileşimidir, uygulanması sanattır. Yönetim ise beyinde başlar daha çok istatistiklerin, metotların rutin düzen ve iş programlarının titizlikle hesaplanmasıdır, uygulanışı bir ilimdir. Yöneticiler gereklidir, liderler vazgeçilmezdir.


( Bu haber 2797 kez görülmüştür )


YAZAR :Bahadır Çokişler ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS