KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > SON DAKİKA > VİTRİN

BEN HADDİMİ BİLİRİM

BEN HADDİMİ BİLİRİM

2013-09-06 11:53:42

Galatasaray camiasını tanımak bilmek öğrenmek üzerine bir çok yazı kaleme aldım. Amacım Galatasaray kültürünü ve duruşunu haddimce ifade etmekti. Uzun yıllardır bu camianın içindeyim bu camiayı ayakta tutan kendi içinde yaptığı öz eleştiri ve sonunda ortaya çıkardığı derslerdir. 
Galatasaraylılık ruhunu içinde hisseden herkes Galatasaray'da doğru zamanda doğru eleştirinin armaya yapılacak en büyük hizmet olduğunu bilir. Galatasaray camiasında dürüstlük, hatalarla yüzleşme, kişisel rantlar için gerçekleri saklama, saklayana destek olma. Hatayı yok sayma, suçu doğru gibi gösterme, bahanelerle başarısızlığın üzerini örtme ve cin olmadan adam çarpma gibi hareketler hiçbir zaman kabul görmez. 
Galatasaray camiasının içinde yaşadığımız aile ortamından farkı yoktur. Galatasaray örfü adeti olan nefes alan kalbi atan duyguları olan bir camiadır. Bu camiada riyakar adama yalakaya çıkarcıya rantçıya yer yoktur. 
Galatasaray camiasına rant elde etmek için şov yapmak için çıkar elde etmek için gelen herkes zamanı geldiğinde kapının önüne konur. Bunu bana yıllar öğretti. Ben de zamanında hatalar yaptım yapmaya da devam edeceğim herkes gibi ama şunu biliyorum ki yaptığım hata her zaman bu camianın örf adet ve terbiyesi sınırları içinde kalacaktır yani hata da etsem hadsizlik gibi bir hataya hiçbir zaman düşmeyeceğim. 
Eleştirimi de haddim dahilinde yaparım Gazetecilik topluma saygıyı gerektirir Galatasaray camiasında da insana saygı esastır bu nedenle doğru gazeteciliğin yapılacağı en doğru camia Galatasaray camiasıdır. Benim için üretilen her türlü dedikoduya rağmen tekrarlıyorum, "Gazetecilik Protokol tribünlerinde oturanları mutlu etme yalakalığı değil, açık tribünde oturanların hakkını arama gerekliliğidir"
 
Galatasaray'da da zengin fakir güçlü güçsüz yoktur. Galatasaray'da doğru söyleyen, yapan ve yanlış söyleyen, yapan vardır. Doğru söyleyen, yapan alkışlanır. Yanlış yapan, söyleyen eleştirilir. Ancak haddini aşan art niyetle yanlış yapan camia dışına itilir. 
 
Mevlana'ya sorarlar o kadar yazarsın o kadar okursun ne bilirsin? 
 
Mevlana şu yanıtı verir, "HADDİMİ BİLİRİM"

( Bu haber 4725 kez görülmüştür )


YAZAR : ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS