KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > SON DAKİKA > VİTRİN

Lütfi Arıboğan: Arda gelmeyi çok istedi

Lütfi Arıboğan: Arda gelmeyi çok istedi

 

15:15:59 2013-09-06

Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan Skyturk360’a özel açıklamalarda bulundu.


Yıldız Yakar: Bruma transferini gerçekleştirdiniz. Bununla ilgili neler söylersiniz? Başka transfer yapacak mısınız?

Lütfi Arıboğan: Şuanda Avrupa için transfer söz konusu değil. Bruma transferi çok stratejik bir transferdir. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Geçen yıl da güçlü bir kadromuz vardı. Devre arasında dünyaca ünlü iki tane marka oyuncuyu transfer ettik. Hem ticari olarak desteklememiz gerekiyordu hem de takımımızı Şampiyonlar Ligi için desteklememiz gerekiyordu. Uzun vadeli stratejilerimiz var. Günlük yıllık transferler değil uzun dönem yatırımlık transferler olacak. Hem yabancı, hem yerli genç oyuncuları düşünüyoruz. Bruma transferi bu örneğe çok uyan bir transferdir. Galatasaray’ın gelecegine yatırımdır. Bu genç yeteneği Galatasaray’a kazandırmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. 

Yıldız Yakar: Arda’nın transferi çok konuşuldu. Arda ile ilgili neler söyleyeceksiniz?

Lütfi Arıboğan: Arda’nın transferini çok arzu ettik ama gerçekleşmedi. Takımı Arda’yı bırak istemedi. Bu da çok doğal, biz Arda’yı çok istiyorduk. Teknik heyetimiz çok istiyordu. Arda’nın da çok istediğini biliyorum ama profesyonel hayatta bunlar var. İnşallah ileride gerçekleşir. 

Yıldız Yakar: Şampiyonlar Ligi’ne gelecek olursak, zor bir gruba denk geldiniz. Bu konu hakkında neler söylersiniz? Real Madrid maçının rövanşını alabilir mi Galatasaray?

Lütfi Arıboğan: En son kazanan takım biziz. İstanbul’da yenmiştik. Hakikaten de turu geçmek için gerekli mücadeleyi göstermiştik. Real Madrid’le kardeş kulüp gibi olduk. Sürekli her sene oynuyoruz. Klasik deyimle en son biz kazandığımız için üstünlük bizde. İnşallah 17’sindeki maçla kaldığımız yerden devam ederiz. 

Yıldız Yakar: Diğer rakiplerle ilgili neler düşünüyorsunuz ?

Lütfi Arıboğan: Güçlü bir gruba düştük. Klasik bir söylem Şampiyonlar Ligi’ndeki her takım güçlü. Biz kendi performansımıza bakmalıyız. Kapasitesi yüksek bir takımımız var. Yeni oyuncularımız süratle adapte olacaktır. İlk hedefimiz gruptan çıkmak. Gruptan çıkacağımızı umuyorum. Real de, Juve de, Kopenhag da güçlü takımlar. Baktığımız zaman Kopenhag biraz daha aşağıda görünüyor ama güçlü bir grup. Geçen sene de güçlü bir grup vardı. Maçlar başlayınca inşallah daha mutlu oluruz. 

Yıldız Yakar: Fatih Terim aynı zamanda Milli Takım teknik direktörü oldu. Bu konu hakkında neler söylersiniz?

Lütfi Arıboğan: Galatasaray hem yurtiçinde hem yurtdışında yüksek hedefleri olan bir organizasyon, bir kulüp. Çok önemli yatırımlar yapıyoruz. Hem oyuncu kadromuza hem teknik kadromuza, gelecek ile ilgili her şeyi yapıyoruz. Galatasaray için Milli Takım da çok önemlidir. Milli Takımın sorunu, başarısı söz konusu olduğu zaman Galatasaray olarak boynumuz kıldan incedir. Bu nedenle teknik direktörümüz ile ilgili böyle bir fedakarlığı geçici olarak yapıyoruz. Galatasaray’ın yüksek hedeflerini bir kez daha kamuoyuna hatırlatmak istiyorum. Aynı teknik direktörün hem kulüple hem Milli Takımı bir arada çalıştırması Fatih hoca için bile kolay bir şey değil. Fatih Terim de Milli Takım için fedakarlık yapıyor ama bu fedakarlığın belirli bir süre olması gerekir. Aslında bu model dünyada çok uygulanan çok yaygın çok da başarısı ispat edilmiş bir model değil. Türkiye’nin özel durumu TFF’nin Milli Takımımızın özel durumundan dolayı böyle bir gelişme oldu bizim içinde sürprizdir. Tekrar söylüyorum Milli Takım için boynumuz kıldan incedir. Hocamız inşallah Milli Takımda başarılı olacak ama Galatasaray da Türkiye’nin en başarılı organizasyonu onun hedeflerinden şaşmaması içinde herkesin fedekarlık yapması gerektiğini düşünüyorum. 

Yıldız Yakar: Peki bu fedakarlık Galatasaray’ın şampiyonluk şansını zora sokar mı?

Lütfi Arıboğan: İnşallah zorlamaz diye düşünüyoruz. Zorlamaması için elimizden geleni yapacağız.

 


( Bu haber 1773 kez görülmüştür )


YAZAR : ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS