KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > MANŞET > SON DAKİKA > VİTRİN

TARAFTARA SELAM BESTELERE DEVAM!

TARAFTARA SELAM BESTELERE DEVAM!

2013-10-18 17:44:01Yeniden merhaba;

Bu köşede yazdığım üçüncü yazım. Galatasaray’da geçtiğimiz 15 gündür yaşanları tekrar etmenin bir anlamı olmadığını düşünüyorum. İyi; ya da kötü. Artık olan oldu.Bundan sonra bizlere Galatasaray'a destek vermek düşüyor.Camia ve taraftar olarak kenetlenmeliyiz. G.Saray'ın rakipleri ile arayı açması için çok onemli bir sezon.Yaşananlar,kavgalar,gidiş gelişler herkesin malumu. Bunlar artık medyada değil Genel Kurul'da konuşulmalı. Bu süreçte G.Saray'ın zarar görmesi ve şampiyonluğa giden yolda önünün kesilmesi kimsenin istemeyeceği bir durum. Herkes bir şeyler yazdı çizdi. Mancini yeni takımında nelere yapacak? Başırılı olup olmayacağını zaman gösterecek ve  bizde bekleyip göreceğiz. Olumlu ve olumsuz eleştiri yapmak şu anda doğru değil kanısındayım.Şu an ne yazsak boşuna çünkü yaşananlar çok yeni.Zaman her şeyin ilacı deyip, başka bir konuya temas etmek istiyorum.

Ben bu seferki yazımı taraftara ayırmak istiyorum.Yıllardır takımın en büyük itici gücü olan ve 12nci adamı olan taraftardan beste konusunda biraz “muzdaribim”.yıllardır geçti ancak gsaray tribünlerinden hep aynrı besteler yükseliyor.”Temcit pilavı” gibi her maçta hep aynı besteler bir ağızdan söyleniyor.İnanın artık “gına” geldi.

Beşiktaş taraftarı yılda en az bir iki tane “flaş” beste yaparak tribünlerde boy gösteriyor ve bu besteler taraflı tarafsız her kesimin dilinde uzun süre dolaşıyor. Bu yüzden Beşiktaş taraftarına bazen imreniyorum.Bu taraftar biz de olsa “ş.ligi kupasını bile alırız” diye çoğu zaman  içimden geçirmiyor değilim.

Peki neden? Niçin? GSaray tribünlerinde de taraflı tarafsız her kemsin dilinde dolaşacak,coşkuyla söyleyecek böyle besteler çıkmıyor.

Ben bir gazeteceyim ama aynı zamanda da iyi bir izleyiciyim. Futbolun çok güzel bir oyun aynı zaman da taraftar için de çok güzel bir heyecan ve  görsel şölen olduğunu çok iyi bilirim. Ancak gelin görün ki yıllardır taraftar, arma ve forma aşkı  uğruna iç saha deplasman demeksinizin takımına  sevgisini göstermek için elinden gelen her şeyi yapan bu taraftar, beste konusunda niye aynı duyarlılığı göstermiyor? Tabi bu konu tribün liderlerini ilgilendiriyor.Sözüm onlara.

Bu konuda bence çok zayıflar.Sebebini bir türlü çözemedim.Tembellik mi?,Umursamazlık mı? Yoksa başka bir şey mi? anlayamadım. Yıllardır hep aynı besteleri duymaktan inanın “gına” geldi.Benim gibi düşünen bir çok taraftar ve gazeteci arkadaşım var. Hatta Beşiktaşlı olanlar;”Ne biçim taraftarınız var? “yeni bir besteleri bile yok,bizim her sene en az bir iki bestemiz oluyor” diye takılmıyor değiller.

Yanlış anlaşılmasın!!!

Tezahüratlarına sözüm yok.Takıma destekleri süper, ama aynı duyarlılığı beste konusunda  göstermiyorlar.Bu da beni yıllardır üzen  konulardan birisi.  Niye güzel bestelere çıkmıyor? Tribünlerde coşkuyla söylenmiyor.Koskoca G.Saray’da bu işi yapacak kişi ya da kişiler yok mu?

Araştırılsın; yapacak kişilere yaptırılsın.Gerekirse G.Saraylı  sanatçılara rica edilsin.Güzel şeyler çıkacağından eminim.Candan Erçetin,Ali Kocatepe, Kayahan bildiğim G.Saraylı sanatçılar.

Hiç yapamıyorsanız onlardan destek alın. Nacizane fikrim bu.Ben artık tribünlerde her sene en az bir iki tane yeni beste duymak istiyorum.Çok şey mi istiyorum? Dünya kulübü Galatasarayın beste konusunda bu kadar aciz kalmasını içime sindiremiyor ve buradan bu işe yeteneği olan herkesi göreve çağırıyorum. Hatta nacizane ben bile aşağıya bir iki tane beste yazdım. Kullanırsınız kullanmazsınız ama en azından yazdım.Hoşunuza gider kullanırsınız,hoşunuza gitmez kullanmazsınız.En azından bir futbolsever olarak görevimi yaptım.Hadi sizde göreviniz yapın ve güzel şeyler çıkartarak tribünlerde söylettirin.İnanıyorum ki; benim gibi yazacak binlerce kişi olursa kesin aralarından beğeneceğiniz çıkacak bu güzel besteler 7den 70 herkes tarafından söylenecektir.

Ben; bırakın gazeteci kimliğimi, bir Galatasaray taraftarı ve futbolsever olarak  tribünlerde yeni besteler duymak istiyorum. Bunda hakkımın olduğunu  düşünüyorum.

Buradan da herkesi göreve çağırıyorum….


HAYDİ BASTIR CİMBOMBOM


Adındır cimbombom, 

Soyadın şampiyon

Hedefindir mutlu son

Haydi bastır cimbom bom. 

 

Drogba umutu burakı

G.Saray'ın yüz akı

Şampiyonluktur hakkı

Haydi bastır cimbombom

 

Taraftarına güven

Onlardır seni seven

Şampiylonluk bekleyen

Haydi bastır cim bom

****************************

 

SEN BENİM DÜNYAMSIN

 

Biz bu sevda için nelerden vazgeçtik

Cimbom senin için ömrümüzü verdik

Seni yüceltemeye inan söz verdik

Sen benim dünyamsın, ben de senin

 

Sensiz dünyam sanki zifiri karanlık

Seninle olur inan her yer aydınlık

Biz bu sevda için, ne tabular yıktık.

Sen benim dünyamsın,ben de senin

 

Gönüller bir olsun, cimbom şampiyon

Selçuk yapsın asisti, Drogba golleri

Şampiyon sesleri, kaplasın dilleri

Sen benim dünyamsın, ben de senin

*********************************

SEN BİR ÖMRE BEDELSİN

Sen futbolun hasısın

Gözlerimizin pasısın

Rakiplerin yasısın

Sen bir ömre bedelsin.

*******************

Sen hayatın gerçeği

Bulduk kiraz  çileği

Taraftarın dileği

Sen bir ömre bedelsin

************************

Seninle uçar bu gönlüm

Ben ne zaferler gördüm

Uefa süper kupayla güldüm

Sen bir ömre bedelsin.


( Bu haber 3124 kez görülmüştür )


YAZAR :Selahattin Ekrekli ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS