KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > SON DAKİKA > VİTRİN

Felipe Wesley Oktay

Felipe Wesley Oktay

15:06:52 2014-02-03

      Transferler, yabancı sınırlamaları, çıkmayan lisanslar, puan kayıpları… Bursaspor maçı tüm bu belirsizliklerin arkasındaki yeşeren umudu görmemizi sağladı. Metin Oktay Ruhu, 2000 Ruhu, Galatasaray Ruhu…

      Galatasaraylı olmak; bu çarpık düzenin içinde yalnız kalmaktır. Çünkü dik durmak bize has bir duruştur. Bunların cezasını çekmeye devam ettiğimiz bir dönemde, her şey karanlık gözükürken bir güneş parladı. Adı Galatasaray’dı.

      6-0’lık maçta iyi performansların arasında Muslera’nın da olması ilginç bir detay. Tüm tehlikeli topları bir kez bile sektirmeden yakaladı. Bu başarının 11 Aslan’ın hepsinin payı olduğunun göstergesi. Ancak yine de bu başarıda aslan payı “Felipe Wesley Oktay”ındı.

      Felipe Melo; geldiği ilk günden beri hep soru işaretlerinin gölgesinde kaldı. Hatta bir ara sözleşmesinin uzatılmasından bile vazgeçilmişti. Ancak bilinen bir şey vardı; Melo büyük futbolcuydu, öyle büyük de bir yüreği vardı. Hani bir motto vardır ya; “Biz tribündeki sen, sen sahadaki biz.” İşte Melo’ya bu yükü rahatlıkla yükleyebiliriz. Her geçen gün daha iyiye gidiyor. Topu çalıyor, asist yapıyor, gol atıyor. Hırsı, azmi daima takıma güç veriyor. O efsane olmayı çoktan haketti.

      Wesley Sneijder;  işgüzar medyanın, felaket tellalı yorumcuların hedefindeki “Kutsal Portakal”. Asist yaptı gol atamaz dendi. Gol attı, maç kazandıramaz dendi. Maç da kazandırdı tur da atlattı. Dün gece de yorumcu çakmalarına bir ders verdi. Bunlar Sneijder için alışılmış başarılardı. Ancak asıl atlanmaması gereken mesaj şuydu; “Ben bu ligin en iyisiyim.”

      Roberto Mancini; olaylı bir transfer dönemine denk geldi. Gidene odaklandığımızdan, onu es geçtik. Ancak kararlı, sistemli, hırslı yapısıyla takımı ileri taşımayı kendine görev bildi. Umarız bir istikrarın simgesi olur ve nice kupalar ellerinde yükselir. Sana güveniyoruz hocam…

      METİN OKTAY; O Galatasaray ruhunun en önemli simgesi. O Galatasaray’ın ete kemiğe bürünmüş hali idi. Şimdi ise bir felsefe. Şimdi bizim Galatasaray sevgimizin önemli bir durağı. Dün akşam sanki o fısıldadı; “Üzerindeki forma PARÇALI. Bunu unutma, hakkını ver.”

      Tribün; Galatasaray tribününün son zamanlardaki ilgisiz tavrının aksine stat doluydu. Daha gözümüz açılmadan gelen gollerle daha bir coştuk. Bu kenetlenmişlik daha önceki maddelerden daha da önemli. Bizi şampiyon yapacak his dün akşam tribündeydi. Umarım hiç bozulmaz.

      Ligin en rahat ve en keyifli maç yazısı. Her futbolcuya, her faktöre sayfalarca methiye dizebilirim. Ancak bu keyfi yitirmemek için; omuz omuza duruşumuzu hiç bozmadan, sağlam adımlarla yürüyerek, MAYIS’a alışılageldiği gibi zaferle ulaşmalıyız.

     Unutma; sen Galatasaraylısın. Hep kıskanılan, taklit edilen.

    Unutma; sen Galatasaraylısın. Alnı ak, başı dik.

    Unutma; sen Galatasaraylısın. Sen zaferlere alışıksın…

    Twitter hesabı; https://twitter.com/pragueGS


( Bu haber 1217 kez görülmüştür )


YAZAR : ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS