KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > VİTRİN

Yerliler, Mancini Ve Galatasaray

10:18:50 2014-03-22

Günlerden 22 Mart Cumartesi, CL’de son 8’e kalamadığımız maçın sadece 4 gün sonrası;

Gazete manşetleri ve spor yazar(?)ları ilk paragraftan, son sayfanın son cümlesindeki noktaya kadar Galatasaray’ı eleştiren yazı, hayal ürünü masa başı haber ve manşetlerle bugüne kadar geldiler. Tabi kaostan beslenen yüce Galatsaray taraftarları zaten maç gecesinden itibaren sahadaki ruhsuz, isteksiz, amaçsız futbolculara bakmak yerine, ayak ayak üstüne gülümseyen Manciniye eleştirilerle bu manşetleri bir bakıma zaten kendileri attılar, o yazıları yazdılar yani bu çakma kaosa çanak tuttular.

Oysa bu denli kötü bir tablo yok ortada..

Ekimde göreve gelen İtalyan teknik adamla, Real Madrid, Juventus, Kopenhag’ın olduğu gruptan çıkmayı başardık, Demirören Federasyonuna rağmen 25. Hafta itibariyle 2. Sıradayız.. 47 golle ligin en çok gol atan 2. Takımıyız ve  21 golle ligin en az gol yiyen takımıyız.. ZTK’da ise o beğenmediğiniz ara transferler sayesinde beklide kupayı alacağız..

3 Kulvar istatistiklerini ve Arena’da oynanan ve uzun zamandır arzuladığımız o farklı skorlu galibiyetleri düşününce o kadar da kaotik bir durumun olmadığını sizde anlıyacaksınız.. Tek sıkıntı deplasman, onun da tek yolu "Yerli Kıyımı!"

Aslında reçete basit, reçete "Radikal Karar"lardan geçiyor. Selçuğun boştaki Sneijder’e pas vermek yerine 4 kişinin arasına top atması, Drogba’nın kendini sadece Chelsea’ye saklaması(hoş Stamford Bridge’de de hiç varlık gösteremedi) , Eboue’nin hemen her deplasmanda yerde yattığı sürenin 5-10 dk olması, Mancini'nin suçu mudur ?

Selçuk, Umut, Eboue, Drogba gibi oyuncuları ilk 11den uzaklaştırsak ne kaybederiz?

Umut Gündoğan en az şuan ki Selçuk kadar oynayamaz mı? Ya da Ontivero şimdi ki Drogba kadar? Sneijder değil mi bu Umut'tan kat kat fazla gol atan asist yapan? Veysel değil mi Beşiktaş derbisini bize kazandıran?

Kalbi Arma’da olmayanın aklı da sahada olmaz.. Tribün baskısıyla iyi oynayıp deplasmanda turist ömer modunda takılanları, gruplaşmaları ve buna sebep olan futbolcuları takımdan ne kadar çabuk uzaklaştırırsak bu kaotik dönemde o kadar çabuk bitecektir..

Peki ya Mancini’nin hataları kabahatlari yokmu?

Elbetteki Mancinin sistem arayışları, kimimize göre yanlış oyuncu seçimleri, devamlı değişen ilk 11 tercihleri bu kötü gidişte epey bir paya sahip. Ancak, tek suçlu Mancini demek kişilere değil Armaya ihanettir. Misal neden Muslera ve Felipe Melo’nun ruhsuz isteksiz oynadığı bir maç bile olmadı bu dönemde? Mancini bu futbolcuları ayrı bir taktik ve motivasyonla mı oynatıyor?

Polat döneminde olduğu gibi kendimizi kandırdık, futbolcuların karakterinin önemli olmadığını düşündük. İki sezon artarda şampiyon olduk diye yerli kalitesini güçlendirecek  transferleri yapmayıp, Selçuk Burak gibi yerlilere leş gibi de oynasanız yeriniz garanti hissini verdik ve bu günlere geldik..

 Ama dönülmez bir yolda olmadığımız muhakkak, Bu Kahpe düzende, Bu tiyatro Perdesinde bizim Tökezlememiz için ellerini ovuşturanlara inat ayrım yapmadan doğru ve net kararlarla yeniden şahlanırız ve 2011’de başlayan yükselişimize devam ederiz..

Son cümle İskender Baydar’dan gelsin;

''Üzuldük mü? Hem de çok... Yıkıldık mı? İste o tarihimizde yok''

Hakan Sönmez
https://twitter.com/Hkansnmz


( Bu haber 1083 kez görülmüştür )


YAZAR : ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS