KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > VİTRİN

Etiklik mi? Hangi Etiklik?

16:31:08 2014-04-09

Geçen hafta bir derbi karşIlaşması oynandı.Teknik direktör değişikliği sonrasında  ligde istediği skorları alamayan ve şampiyonluktan bir hayli uzaklaşan Galatasaray ile Beşiktaş ve gsarayın kötü bir sezon geçirmesi sonrasında liderlik koltuğuna oturan Fenerbahçe arasında TT Arena'da oynanan maçı Galatasaray 1-0 kazandı.Maça; oynanan futbol  değil,  emre ve melo arasında yaşananlar damgasını vurdu...

Olayı tekrar anlatmaya gerek yok. Herkes yaşananları biliyor.Burada irdelenmesi gereken iki tarafında birbirini suçlayıcı açıklamaları. GSaray ev sahibi olmanın avantajını iyi kullandı.Seyircisinin de etkisiyle maçı kazanmasını bildi.Maç öncesinde daha önce yaşanan olayların bu maçta da yansıyacağı  gün gibi aşikardı.

Başrollerde  bir tarafta volkan  ve emre diğer tarafta ise felipe melo Her derbide olduğu gibi daha önce yaşananlardan yola çıkılarak maçta oyuncuları nelerin beklediği az çok belliydi. En az 2-3 kırmızı kart ve 5-10 tanede sarı kart .Nitekim de öyle oldu!!!!

Her maçta oyuncular birbirlerine sert girmeyi,birbirlerine karşı sinkaflı sözler söylemeyi  ve taraftarı provoke etmeyi adet haline getiren bu oyuncular ,bu maçta da başroldeydiler.Olaylar sonrası önce emre daha sonra da melo kırmızı kartla oyun dışı kaldı.Önce Emre deplasmanda oynadığını unuttu.Melo ile daha önce yaşadığı olayları burada da uygulamaya çalıştı. Oynadığı diğer derbilerde bir çok oyuncu ile polemiğe giren, ırkçılk yaptığı için ceza alan emre; ne yazık ki melo’nun tuzağına düştü.Emre kendi seyircisi önünde sert oynayan Melo ya karşı koymaya çalşınca ipin ucunu kaçırdı ve ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldı.Emre’nin oyundan çıkarken Melo’nun kendisine dil çıkartması  kamuoyunda çok tartışıldı.Özellikle fb cephesi, melo ya ağır eleştirilerde bulunurken, böyle bir oyuncunun bu takımdan gönderilmesi gerektiğini söyleyip ezeli rakibini de Melo’yu destekleyip  etik davranmamakla suçladı

Şunu özellikle belirteyim!!!!!

Sebebi ne olursa olsun… Kırmızı kart gören bir oyuncunun  arkasından her türlü hareketi yapmanın doğru olmadığına inanıyorum. Ancak bu emre ,volkan, meireles olunca işler değişiyor.Bu oyuncular  ‘’ Hedefe giden her yol  mübahtır’’ misali hemen hemen her derbide bu tür hareketleri yapıyorlar. Bu oyuncuların  derbilerde oyuncuları,hakemleri, taraftarı nasıl provoke etikleri çok iyi biliniyor. Meireles in yine bir gsaray- fener derbisinde hakem M.Kamil Abitoğluna yaptığı ‘’ Halkalı şeker ‘’ hareketini ve hakemi aşağılayıcı tavırları hala hafızalarımızdaki  yerini koruyor..

Sorarım şimdi size!!!!

Hangisi daha aşağılayıcı bir tavırdır?.Meireles in hakem M.Kamil Abitoğluna yaptığı ‘’halkalı şeker ‘’ hareket mi aşağılayıcı? Yoksa Melo’nun Emre ye yaptığı ‘’dil ‘’hareketimi aşağılayıcı? Kamuoyunun taktirine bırakıyorum.

Siz bir de bu oyuncunun cezasının indirilmesi için tff ye başvurmadınız mı? Pardon basmadınız mı?

Kaleci Volkan’ın her derbide  lağubali hareketleri  ve taraftarı çilenden çıkartan tavırları. Yine Emre'nin her  maçta oyunculara karşı agresifliği ve ırkçılk söylemleri (zokora ile yaşadıkları),(her maçta oyunculara boğaz kesme hareketi) karşısında malum kulübün hala oyuncularını koruması düşündürücü...

Önce sen kendi evinin önünü süpüreceksin ki, daha sonra komşunun evine karışacaksın. Melo konusu kendi kulübünü bağlar. Biz de bir tabir vardır.’’Dinime küfreden Müslüman olsun’’ işte bu sözden yola  çıkarak,sen  önce kendi içindeki  ‘’etiksizliği’’ temizlemeden ezeli rakibine ‘’etiklik ‘’ dersi vermen  ne kadar doğru? Hal böyle olunca bu kısır döngü hep böyle devam eder .Sonunda kulüpler ve Türk futbolu bundan zarar görür.

İşin özeti ;;;

Derbiler oynanır kazanan olur kaybeden olur…Ne ilk derbi  olacak, nede  son. Sadece yaşananlar kalacak hafızalarda.iyi mesajlar verelim. Bir birimize laf yetiştirceğimize , şapkamızı önümüze koyup düşünelim.

Yoksa  zararını ‘’Türk futbolu ‘’görür, görüyor da….

Futbol konuştuk mu?  Yok.. Niye? Çünkü oynanan  futbol yoktu ki!!!!!!


( Bu haber 2119 kez görülmüştür )


YAZAR :Selahattin Ekrekli ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS