KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > VİTRİN

Galatasaraylı Olmak Zordur

Galatasaraylı Olmak Zordur

16:16:13 2014-04-20

 

Dün akşamki Kasımpaşa yenilgisi sonrası Galatasaraya her yönden saldırabilmenin koşulları oluşmuştur. Artık nereden, hangi yönden isterseniz Galatasaraya vurabilirsiniz.Özellikle Galatasaray düşmanları ellerini ovuşturup ,ağızlarından salyalar akıtarak acaba nereden başlasam diye düşünüp kıs kıs gülüyorlardır. Hatta belki bazı Galatasaraylılar da onlara hak vermektedir.

 

Öncelikle şunu belirteyim ki Galatasaray kötü ve başarısız bir sezon geçirmektedir.Bunu kimse inkar edemez. Başarısızlıktan da öte mücadele etmeyen ,tribünlere keyif vermeyen yüreğini ortaya koymayan ruhsuz bir takım haline gelmeye başlaması daha da üzücüdür. Deplasmanlardaki performansı neredeyse kabus haline gelmiştir.Bu  konuda kusuru olan, payı olan herkes elbette eleştirilecekir.Eleştiri mekanizması kimse için asla kapalı değildir ve sokaktaki en sıradan Galatasaraylının bile en doğal hakkıdır. Hepimiz bu hakkı zaman zaman kullanmaktayız ve kullanmalıyız.Eleştiri olmayan bir kurumda biat kültürü vardır ve  bu kültür de Galatasarayda yoktur.Kimse kimsenin Galatasaraylılığını ölçmeye kalkmasın .Hiç kimsenin Galatasaraylılığı diğerinden daha ayrıcalıklı ve üstün değildir.

 

Herkesin sezon başı büyük beklentilerinin olduğu 4.yıldızı takmanın  eşiğine gelindiği bu sezonda şu an tam bir hüsran yaşanmaktadır.Ezeli rakiplerin gerisinde kalınması  Şampiyonlar ligine doğrudan katılımın tehlikeye düşmesi herkesi üzmekte ve kızdırmaktadır.İşte bu kızgınlık ve üzüntü  Galatasaray düşmanlarının gazıyla birleşince kendi taraftarımız bile bazen gereksiz ve haddi aşan, hatta hakaretlere varan değerlendirmelerde bulunmaktadır.

 

Dediğim gibi bu sezon Galatasaraya nereden isterseniz vurabilirsiniz.İsteyen başkan Ünal Aysal"dan başlar ve  kendine göre yönetimde yaptığı hataları ön plana çıkararak başarılarını görmezden gelir ve en ağır eleştirileri sıralayabilir. İsteyen Fatih Terim"in bırakıp gitmesini  ön plana çıkararak şu andaki TFF ile anlaşmasını eleştirebilir. İsteyen Mancini"nin kadro kurmaktaki ve oyun içindeki taktik ve stratejilerinin yanlışlığını vurgulayabilir.İsteyen oyuncular üzerinden vurmaya devam edebilir ki bu konuda herkesin hedef aldığı oyuncular farklıdır.Eğer bu konuda istenmeyen/ gitsin denilen futbolcuların listesini uygulamaya koyarsak takımda kimse kalmaz.Düşünün bir kere bu sezon bence Melo , Muslera ve Sneijder dışında  biraz da Telles dışında taraftarın gitsin demediği oyuncu var mı? Hatta yukarıda saydılarımın  hepsine aynı anda da yüklenebilirsiniz.

 

Bunların hepsini çoğaltabilir ve çeşitlendirebiliriz.Ancak Nasreddin Hoca fıkrasındaki gibi "Hırsızın hiç mi suçu yok?". Siz hiç bu dönemdeki kadar Galatasarayın üstüne gelindiği bir sezon hatırlıyor musunuz? TFF nin çifte standartlarından bahsetmeye gerek var mı? Sahaya yansımayan şikeyi icat eden bu TFF ,hakemin yüzüne atılan tükürükleri sıvıya dönüştürürerek önceki TFF"nin icat ettği play-off ucubesinden daha büyük bir buluşa imza atmıştır. Tüm sezon boyunca verilen verilmeyen kartlar-penaltılar-faulleri saymaya gerek bile görmüyorum.Nedense bütün olumlu kararlar hep bir takım lehine olurken diğer takımlar hep üvey evlat muamelesi görmüştür.Arada bir o malum takım aleyhine bir karar olduğunuda ortalığı nasıl ciyak ciyak ayağa kaldırdıkları herkesin malumudur.En basitinden dün akşam daha maçın başında Semih"e yapılan bir faul görmezden gelinerek bütün maçı etkileyen penaltı ve kırmızı kartın doğmasına yol açılmıştır.TFF ve hakemlerin dışında siyasi kurumları ile SPK ile Galatasaray her yönden abluka altına alınmıştır.Düşünün bu ülkede devlete vergi borcu olmayan kulüp var mı? Hatırlayın bir aralar da "çatı da çatı" diye tutturmuşlardır.Ya medya?  Çarşaf çarşaf gazete sayfalarıyla ,kanal kanal televizyonlarıyla koro halinde Galatasarayın üstüne geldiklerini duymayan bilmeyen kaldı mı? Hergün ya futbolcuların kavga haberleri,ya  mali sıkıntılar, ya hoca ile oyuncuların arasında yaşandığı iddia edilen olaylar..olaylar..olaylar..

 

Bütün bunlar Galatasarayın kötü bir sezon geçirmesini elbette açıklayamaz.Başkanından teknik direktörüne ,oyuncusundan taraftarına kadar herkesin hatası mutlaka olmuştır..Elbette bu hataları eleştireceğiz ama kırmadan dökmeden takıma- camiaya zarar vermeden, bu takımın hepimizin sevgilisi- aşkı olduğunu unutmadan ve en önemlisi sadece bir tane Galatasaray olduğunu hep hatırlayarak...Eğer başarı istiyorsan gerekirse bunların da üstesinden gelmesini bileceksin.

 

Galatasaraylı olmak zordur hatta çok zordur.Diğer takımların  aksine hedefleri hep büyük olmuştur.Hep çıtaları yüksek tutmuştur.Hep ilkleri başarmıştır.Bu yüzden hep örnek alınmıştır.Hep kıskanılmıştır.Hep taklit edilmiştir.Hep engelllenmek istenmiştir.Kimse unutmasın ki Galatasaray bu ülkenin spordaki onurudur,gururudur,yıldızıdır.Kim ne derse desin uluslararası alanda spordaki tek markasıdır.Afrika"dan Avusturalya"ya Çin"den Kanada"ya kadar en çok tanınan Türk spor kulübüdür.

 

Gün birlik günüdür.Gün dağılma değil kenetlenme günüdür.Gün takıma sahip çıkma günüdür.Gün Galatasaray düşmanlarına inat destek günüdür.Ne başkan ne teknik direktör ne de  futbolcular kalıcı değildir.Herkes bir gün gelir geçer.Belki bugün kızdıklarımızın istemediklerimizin  bir bölümü gelecek sezon bizimle birlikte olmayacak.Ama Galatasaray ve Galatasaray sevgisi her zaman var olacaktır. Takıma, başkana,hocaya, oyunculara zaman zaman kızsam da, eleştirsem de bu sevgi öyle güçlü ki içimden söküp atamıyorum.Bilmiyorum içinizde geçmişte takım kötü sezon geçirdi, şampiyon olamadı diye bir sonraki sezon takımı bırakan ,vazgeçen, izlemeyen var mı?

 

O yüzden her zamankinden daha yüksek sesle diyorum ki İYİ Kİ GALATASARAYLIYIM...

 

İLHAN İLMENÖZ( Bu haber 2116 kez görülmüştür )


YAZAR :İlhan İlmenöz ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS