KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > SON DAKİKA > VİTRİN > İlhan İlmenöz

Veda Yazısı

22:26:35 2014-08-30

Bu yazılarımın yayınlandığı medyaslan"da 2012"den ,arenaaslanında ise 2013"ten beri elimden geldiği/dilimin döndüğünce yazmaya çalışıyorum.Bu siteleri yöneten arkadaşlardan "yazı yazar mısın" teklifi geldiğinde "konu Galatasaray olunca hayır demek mümkün mü?" dedim.Sitelerinde yazdığım sürece beni hiç kırmayan bu arkadaşlara öncelikle sonsuz teşekkürlerimi iletirim.

Bugüne kadar hiç bir zaman, hiç bir konuda şunu çok biliyorum,bunu çok biliyorum  diye iddia  etmedim.Kendimce gördüklerimi Galatasaraylı gözlüğümle yorumlamaya çalıştım.Mutlaka çok hata yaptığım da olmuştur.

Hayatımın en güzel yaşları diyebileceğim 15-29 yaşları arasında hiç şampiyonluk yaşamadım,görmedim.Ama bir gün bile Galatasaray"a küsmedim, kırılmadım.Bana yaşattığı mutluluklar için hep "canları sağ olsun" dedim.Her başlayan yeni sezonda yeni bir umutla desteklemeye devam ettim.

Ancak bir süredir özellikle sosyal medya başta olmak üzere çeşitli ortamlarda,  Galatasarayı kötülemek neredeyse moda oldu.Başkanından hocasına,futbolcusundan yöneticisine kadar  olumsuz bir şeyler söylemeyen neredeyse dayak yiyecek hale getirildi.

Burada, her zaman önem verdiğim eleştiri mekanizması ile küfür /alay /hakaret/ küçümseme/ dalga geçme unsurlarını kimse karıştırmasın.Eleştiri her zaman olmalıdır ve eleştirilmeyecek kimse de yoktur.Buna her zaman varım.

İşin daha da kötüsü Galatasaray ile adı anılanları savunmaya geçtiğiniz zaman da sizden kötüsü olmuyor.Benim anlayışıma göre sahaya Galatasaray forması ile çıkan, göğsünde o armayı taşıyan her kimse saygı duyulmalıdır.O forma içinde kim varsa benim için onun adı/kimliği/düşünceleri/ve her türlü özelliği 2.planda kalır,kalmalıdır.Sahada mücadele ettiği sürece o sadece GALATASARAY"lıdır.

Ancak son zamanlarda  geldiğimiz noktada  buralarda ne yazı yazmanın, ne  de Galatasaray adına bir şeyleri konuşmanın/tartışmanın  kendi adıma çok yararlı olmayacağını düşünüyorum.Çünkü ön yargılı ve belirli fikirlere sabitlenmiş kişilerle yapılabilecek paylaşımların çok fazla olamayacağı da bir gerçektir.Ayrıca Galatasaray ile yazdığım yazıların da böyle düşünen arkadaşlar için fazla bir önemi de yoktur.

Bu düşüncemde ısrar etmemin bir başka nedeni de çevremde bu düşüncede olan kişilerin fazlalığıdır.Azınlıkta olan ve benim gibi düşünenler ile  iletişimimiz br şekilde sağlanabilir.

Popülizm yaparak Galatasaray"ın başkanına, yöneticisine,futbolcusuna en ağır hakaretleri yaparak gündemde kalabilmek de bana yakışmaz.

Aslında yazacak çok şey olsa da bazen susmak/sessiz kalmak daha iyidir.O yüzden bu son yazım ile artık bu sitelerde yazmayacağımı duyurmak istedim.

Site yöneticisi arkadaşlara bana burada yazma fırsatı verdikleri için sonsuz teşekkürler..

Bu son yazım ile sizlere veda ederken eğer kalbini bilmeden kırdığım,yanlış anladığım birileri olduysa onlardan da özür dilerim.Hepiniz hakkınızı helal edin.

Saygılarımla...

İlhan İLMENÖZ


( Bu haber 3512 kez görülmüştür )


YAZAR :İlhan İlmenöz ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS