KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > MANŞET > SON DAKİKA > VİTRİN

KONSANTRASYON

KONSANTRASYON

Cesare Prandelli…

Bir yazıya daha korkunç bir ifadeyle başlamak belki de mümkün değil. Karman çorman kadro yapıları, sistemsiz, başı buyruk 11 adam, stoper Melo, ön libero Sneijder. Lig sonuncusuna kaybedilen 3 puan, Avrupa hezimeti ve daha niceleri… Evet ligin 2.sinin 3 puan önünde olan Galatasaray böylesine vahim bir tabloyla başlamıştı lige. Biz her şeye rağmen Prandelli hazretlerine rakiplere verilen bir avans gözüyle bakıyoruz.

Hamza Hamzaoğlu…

Büyük takımların şöhretli, büyük konuşan, karizma yaratmaya çalışan hocalarından farklı; mütevazi, sakin ve dingin birisiydi o. Göreve geldiği ilk günler bunun önyargısını da üzerinde yaşayıp bundan sıyrılması da öncelikli göreviydi. Açık sözlü ve dik duruşunun getirdiği saygınlıkla daha da büyüdü, dün olduğu gibi bugün de Galatasaraylı Hamza’nın hakkını verdi. Bilgisayar oyunlarındaki oyuncu grafiklerinin oku yukarı bakıyordu artık. Galatasaray onunla yükseliyor, onunla güçleniyor, hakettiği yere zirveye oturuyordu.

Milattan önce ve sonraya değinme sebebime gelelim dilerseniz. Galatasaray rakibiyle ilk maçını tarzı dram/gerilim olan İtalyan yönetmen Prandelli döneminde oynamıştı. İç açıcı bir futbol da yoktu belki ama O vardı.

Wesley Sneijder…

Kutsal Portakal derbi tarihinin en büyük, en güzel işlerinden birisine imza attı. Bir avcı misali kaledeki yaratığı maç bitti denirken 2 kere avladı. Namaz kıldırıp hayırlı bir işe mi yol açtı orası da meçhul.

Biliyorum Galatasaraylı kardeşim, dostum, ağabeyim, ablam.

Sneijder’in 7 saniyelik avlama görüntülerinin 80 kere oynamasına müsaade ediyorsun. Biliyorum ki o maça yaklaştıkça artık dakikaları sayıyorsun.  Biliyorum ki gökyüzüne yükseliyor belki avcun, belki yumruğun. Biriniz dua ediyor, biriniz haykırıyor. Gün geçtikçe yükseliyor sesin. Yerinde duramıyorsun. Velakin... Galatasaray çok derin bir tutku.

Yapılan totemlerin, adanan adakların gölgesinde; Florya meşalelerle aydınlandığı güne dek kalbimizde büyüyor olacak güzel heyecanın varlığı. Yollarken papazın çayırına bizim aslanları, iyice tembihleyeceğiz; “Elinizi kalbinize götürün çocuklar. 30 milyonun duası, hırsı, aşkı, tutkusu, desteği hepsi orada. Sizinleyiz çocuklar. Parçalının hakkını verin. Hakettiği gibi savaşın.”

Sonra bir söz vereceğiz Florya’dan yollarken birbirimize; yenin gelin sizi burada bekliyor olacağız. İşte o gecenin sonunda sözünü tutacak herkes. Onlar verdiği sözü tutup yenecekler, biz de orada hakedileni kutlayacağız.

Totemler yapıyoruz madem bu maçın hatrına;

Klişe o replikle son verelim yazıya

“Sahi… Işıkları kim söndürdü?”

Emre Polat


( Bu haber 2335 kez görülmüştür )


YAZAR : ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS