KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > MANŞET > SON DAKİKA > VİTRİN

MALUM TAKIM  KAZANINCA  LACİVERT SARI, GALATASARAY KAZANINCA VEYSEL SARI.!!!

MALUM TAKIM KAZANINCA LACİVERT SARI, GALATASARAY KAZANINCA VEYSEL SARI.!!!

İnsanlarda Galatasaray fobisi mi? Var Nedir? Kazandığı her maç sonrasında mutlaka galibiyetine gölge düşürmek için türlü bahaneler üretiliyor. Bunun en son örneğini de geçen hafta gördük.

 

Slogan şu resmen ‘’Malum takım kazanınca şak şak, Galatasaray kazanınca olmaz bak’’!!!!!

 

Galatasaray geçen hafta Kasımpaşa karşısında maçı 2-0 dan 3-2 kazanınca yaygara koptu. Hem de ne yaygara. Vay efendim 2-0 dan maç çevrilir mi? ‘’Kesin bir şeyler var. Eski Galatasaraylı Veysel Sarı’nın olduğu bölgeden Galatasaray hücumlar geliştirmiş, Veysel bilerek müdahale etmemiş. Yok onun yüzünden Galatasaray kazanmış .Mış mış ta mış mış…

Maçı izlemeyen hakikaten merak eder , ula bu ‘’Veysel’’ neler yapmış? Kendi kalesine gol mü atmış? diye..

Çocuk maça çıkıp aslanlar gibi oynadı. Ama malum takımın malum kişileri öyle demiyor…

Hele de malum takımın malum sebeplerden dolayı hiçbir zaman ve hiçbir ortamda adını bile ağzıma almak istemediğim o ‘’4 harfli’’kelime yüzünden 2 yıldır Avrupa kupalarından men iken…

Malum sebeplerden dolayı Avrupa ya gidemedikleri gibi bir de Galatasaray’a ve o garibim Veysel e de ‘’ 4 harfli malum kelimeyi’’ yakıştırmaya çalıştırdılar. Hani çok güzel bir laf vardır ya ’’Dervişin fikri ne ise zikri de odur’’ diye. Bunlarınki de o hesap ..

 

Yapmayın beyler!!!!!

 

Ayıptır, günahtır. İnsanları karalamayın. Alın terine laf etmeyin. Emeklerine saygı gösterip haksızlık etmeyin.

2-0 dan bir takım hiç mi maç çeviremez? Hiç mi örnekleri yok?

Doluuuuuuu!!! Sürüsüne bereket. Bir de çok sevdiğim arkadaşım ‘’Murat Bereket ‘’adam gibi adamdır…..Hatırlatayım dedim.

Her takımın vardır böyle geri dönüşleri. Olmalı ve bundan sonra olacaktır da ..Yok diyen yalan söyler. Şimdi bu takımlar müthiş geri dönüşlere imza atarken katakulli mi? Yaptı.

 

Geçinizzzzzzzzzzzzzzzz !!!!! Yazıktırrrrrr!!!! Günahtır!!!! Hem de vebaldirrrrr

 


Bir hatırlatayım isterseniz .2001 senesinde malum takımın Gaziantepspor ile kendi evinde oynadığı maçta ilk yarıyı Gazintepspor 3-0 önde kapattı. Malum takım ikinci yarı müthiş(!) oynadı ve karşılaşmayı hak ederek(!) 4-3 kazandı. ‘’Tarihi geri dönüş’’ diye gazete manşetlerini süslemişti.

Şimdi ben nasıl derim bu maçta şöyle oldu? ,Böyle oldu diye. Biri şöyle yaptı. Böyle yaptı diye!!!

Söyleyemem. Emeğe saygısızlık olur. Sonra aynı malum takım 1983 senesinde Galatasaray la yine öyle müthiş bir maç oynadı. Galatasaray ilk yarıyı 4-1 önde kapattı. Malum takım ikinci yarıya fırtına gibi girdi. Müthiş oynadı ve maç 4-4 bitti. Tarihe bile ‘’4-4 lük’’ maç olarak geçti. Şimdi ben söyleyebilir miyim? Şöyle oldu böyle oldu? diye .Yoksa Galatasaray da mı bu maçta bir şey yaptı? Hatırladığım kadarıyla kimse bir şey demedi . Hatta herkes malum takımı konuştu .Müthiş bir ‘’geri dönüş yaptı’’ diye günlerce konuşuldu. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Hemen aklıma bunlar geldi….

 

Haaaa neymiş?

 

Demek ki oluyormuş . Futbolda her türlü sonuç alınıyormuş. Müthiş geri dönüşler yaşanıyormuş.. Şimdi size soruyorum. Elinizi vicdanınıza koyup öyle cevap verin. Aynı geri dönüşü malum takım yapsaydı ne diyecektiniz ? Çok merak ediyorum. Cevapları duyar gibiyim. ‘’Müthiş zafer, Bileğinin hakkıyla’’ vs.. vs.. vs…değil mi?

Doğru her futbolcu sahaya çıkınca takımı için elinden geleni yapar terinin son damlasına kadar mücadele eder, emek verir. Takımlardan birisi kazanır diğeri kaydeder veya maç berbere biter . Ama her kes elinden geleni fazlasıyla yapar. Kazanan bileğinin hakkıyla kazanır kaybeden de mücadelesiyle alkışlanır. Başakşehir Galatasarayı 4-0 yendi..Çıt yok. Normal sonuç değil mi? Bence de normal sonuç. İşin normali de budur. Anormal olan sizin gibi düşünceleriniz..

 

Dedim ya;

MALUM TAKIM KAZANINCA LACİVERT SARI, GALATASARAY KAZANINCA VEYSEL SARI…

 

Son 9 haftaya girilirken kıran kırana geçen şampiyonluk mücadelesinde puanların birbirine yakın olması zirveyi kızıştırırken, insanları karalamak emeklerine saygısızlık etmek hiç kimseye bir şey kazandırmaz.

Sizler böyle açıklamalarınızla, düşüncelerinizle, resmen gazoz oldunuz. Bence ‘’Gazoz olmayın efsane olun’’ tıpkı Galatasaray gibi. Çünkü efsane kolay olunmuyor. Böyle ‘’komplo teorileri’’ üreteceğinize efsane olaya çalışın. UEFA , SÜPER ve diğer kupaları ülkemize getirin. Çünkü Galatasaray o müthiş geri dönüşleriyle bu başarıyı yakaladı. Dünya devi Real Madarid i bile İstanbul da 2-0 mağlupken 3-2 mağlup etti . Aynı geri dönüşü bu maçta da yapmıştı.

 

Yoksa ‘’Real Madrid’’de mi bir şey yaptı?"

 

Gördüğünüz gibi Galatasaray böyle geri dönüşleri ilk defa yapmıyor..ilk defa yapmayınca da Tabi bazılarına zor geliyor. Hazmetmesi zor oluyor..

 

Zor olmasın be!!!

 

Bence gelin iyi bir şeyler yapın bu ülke için. Siz de ‘’Gazoz olmayın efsane olun’’


( Bu haber 5031 kez görülmüştür )


YAZAR :Selahattin Ekrekli ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS