KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER > MANŞET > SON DAKİKA > VİTRİN

Mehmet Helvacı'dan Grosskreutz açıklaması

Mehmet Helvacı'dan Grosskreutz açıklaması

Galatasaray'ın eski yöneticisi Mehmet Helvacı, Kevin Grosskreutz transferinin gerçekleşmemesinin sorumlusunun kulüp yönetimi olduğunu belirterek, "Galatasaray futbolcuya tazminat ödemek zorunda kalabilir. Bunun yanı sıra maç başı ücretleri oynamasa da ödenecektir" iddiasında bulundu.

Hukuk profesörü olan Galatasaray'ın eski yöneticisi Mehmet Helvacı, evrak eksikliği nedeniyle FIFA'nın onay vermediği Kevin Grosskreutz transferinin sarı kırmızılı kulübe tahmin edilenden çok daha pahalıya mal olabileceğini söyledi.

Radyospor'a konuşan Helvacı, "Grosskreutz'un futbol oynama hakkı elinden alındı. Bu nedenle umarım Galatasaray tazminat ödemek zorunda kalmaz. Kusur oyuncudan değil kulüpten kaynaklanıyor. Maç başı ücretleri oynamasa da ödenecektir" dedi.

"HATA YAPANLAR GEREĞİNİ YAPMALI"
Mehmet Helvacı, Grosskreutz skandalı nedeniyle ağır eleştirilere uğrayan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek için de, "Bu hatayı yapanlar mutlaka gereğini yapmalı. Taraftarı rahatlatmak için bugün bir istifa kararı alınabilir. Fakat doğru zamanda istifa edilmeli. Şu an erken" diye konuştu.

"MELO'NUN GİTMESİ DOĞRU, TELLES'İN GÖNDERİLMESİ YANLIŞ"
Felipe Melo ve Alex Telles'in transferleri hakkında da konuşan Mehmet Helvacı, "Melo konusunda doğru karar verildi. Fakat Alex Telles en azından rotasyonda kullanılabilirdi. Gönderilmesi doğru değildi" ifadelerini kullandı.

OYNAMADIĞI 6 AY İÇİN 4.4 MİLYON TL
Prof. Dr. Mehmet Helvacı'nın iddia ettiği gibi, Galatasaray Kevin Grosskreutz'un maç başı paralarını da ödemek zorunda kalırsa, Alman futbolcuya hiç oynamayacağı 6 ay için yaklaşık 1 milyon 325 bin Euro (4.4 milyon TL) verilecek.
Yapılan sözleşme gereği Galatasaray Alman futbolcuya bu sezon 1 milyon 850 bin Euro garanti para ve maç başı 20 bin Euro para ödeyecek. Yıllık ücretin yarısı olan 925 bin Euro'nun ödenmesi kesin. Bunun yanı sıra, kulüp hatası yüzünden oynayamadığı maç sayısı da 20 olarak hesaplanırsa 400 bin Euro da bunun için ödenmesi gerekiyor. 

(Hürriyet)


( Bu haber 1455 kez görülmüştür )


YAZAR : ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS