KÖŞE YAZARLARI

RESİM GALERİSİ

2012-2013 STSL Şampiyonu GalatasarayÖzel ÇalışmalarGalatasaray Tribünleri

ANKETLERİMİZ

HAVA DURUMUHavadurumu

HABERLER

TÜRKİYE’DİR GALATASARAY!

TÜRKİYE’DİR GALATASARAY!


Herkese; Tüm Galatasaraylılara merhaba!!!!

Özgür; Galatasarayıların sesi olan “ArenaAslanı” yayın hayatına çok önemli bir günde, önemli bir saatte ve çok önemli bir şampiyonlukla merhaba dedi. Önemli gün dedim; malum 19 mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramı.Önemli bir şampiyonluk dedim; çünkü GALATASARAY 19.şampiyonlukla Türkiye’de en çok şampiyon olma rekorunu eline geçirdi. Bu anlamlı günde 19 Mayıs,19.05’ te ve 19ncu şampiyonlukla sarı kırmızılı renklere gönül verenlerin sesi olmak için “Arena Aslanı” da ayın hayatına “merhaba” dedi.

Ne Mutlu, Ne gururlu bir gün. Hem 19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramını, hem Şampiyon Galatasarayımızın 19 ncu şampiyonluğunu, hem de ArenaAslanı’nın yayın hayatına merhaba diyişini birlikte kutluyoruz. Yani anlayacağınız bu önemli günde biz üç bayram yapıyoruz…

34 Hafta süren zorlu 2012- 2013 sezonu sonrasında ipi göğüsleyen takım  Galatasaray oldu. Ligin üçüncü haftasından itibaren liderliği ele geçiren ve bir daha da bırakmayan Galatasaray bu üstünlüğünü ligin son maçına kadar sürdürdü. Bitime üç hafta kala da şampiyonluğunu  ilan etti. 34 hafta boyunca rakipleri tarafından durdurulmaya çalışılan Galatasaray hırsını  dik duruşunu,centilmenliğini hiç bozmadı.Bildiği yolda, korkusuzca ve cesaretle yürüyerek mutlu sona ulaştı.Yaşlı dedikleri Drogbasıyla,Burak’ı,Selçuk’u Hamit’i, Snejider’i,Muslerasıyla kısaca 24 Aslanıyla.

Hatırlanacağı gibi Galatasaray geçtiğimiz sezon  en yakın rakibinin 9 puan önünde ligi bitirdiği halde şampiyon ilan edilmemiş,yaşanılan 3 Temmuz süreci neticesinde birilerinin de devreye girmesiyle zoraki çıkartılan bir play off mücadalesi yapmak zorunda kalmıştı. Bu mücadelenin sonunda da şampiyonluğa  ulaşan Galatasaray, geçen seneye nazire yaparcasına bu sezonda en yakın rakibine bu kez tam 10 puan far katarak şampiyonluğa ulaştı. Yıllarca yurt dışında yaşamış Galatasaray camiasından uzak olarak yaşamını sürdürdüğü ve futboldan anlamadığı  belirtilerek zaman zaman eleştiri oklarına hedef olan  Ünal Aysal ve ekibi ikinci yılında da bu zorlu görevden anlının akıyla çıktı. Göreve geldiği ilk yılında hem şampiyonluk, şampiyonlar liginde çeyrek final gören Ünal Aysal ve ekibi yarım kalan hedeflerini gerçekleştirmek için bu sezonda şampiyonluk ipini göğüsleyen takımın başkanı olarak tarihteki yerini aldı.

 Geçen sene uygulamaya konan senaryolar bu sene de devam etti. Hemen hemen her maçta Galatasarayın önü kesilmeye çalışıldı. Bariz hakem hataları, verilen kararlar Melo’ya Fatih hoca ve yardımcılarına verilen cezalar, fatih hocanın tribüne gönderilmesi vs ..vs

Öyle ki;Fatih Terim’e verilen 9 maçlık cezanın ardından kritik maçlar öncesinde teknik direktör Fatih Terim’in  4 maçını öğrencilerinden uzakta  tribünden izlemesi bile sarı kırmızılı takımı durduramadı. Galatasarayın 19. şampiyonluğunu elde etmesini kimse  engelleyemedi. Yani hiç bir şey Galatasaray’ı yıldırmadı, durduramadı..

Hani taraftarın her maçta haykırdığı bir beste vardır.’’Hep oyunlar; senaryolar,susduysak bir yere kadar. Aklınızdan çıkarmayın, Türkiyedir Galatasaray!!!!!!” Evet yazılan senaryolar bile hayata geçirilemedi.Ya da geçirildi ama Galatasaray’ın büyüklüğü karşısında o da pes etti…..

Bazılarının unuttuğu ama Galatasaray camiasının asla  unutmadığı “Türkiye’dir Galatasaray” gerçeği bir kere daha gözler önüne serildi. Sevinçle ve Gururla.

Geçen sene olduğu gibi bu sene de tertemiz bir şampiyonluk geldi. Bazıları gibi saha içinde “çirkeflik,kıskançlık” saha dışında da “ırkçılık” yapmadan.

Galatasaray  şampiyon oldu. Hem de öyle averajla,1-2 puan farkla değil. Tamı tamına  10 puan farkla. Bir tek cumhuriyetin(Türkiye Cumhuriyeti) olduğu bir ülkede. Galatasaray Sarıyla kırmızıyla, alnının akıyla şampiyon oldu.Tüm engellemelere, türlü oyunlara rağmen.Galatasaray büyüyor,Galatasaray yürüyor..Hedefine adım adım.Büyüktü daha da büyümek için…

Başkan Ünal Aysal’ın göreve geldiği ilk gün söylediği “şampiyonlar ligi şampiyonluğu”nun zor olmayacağını ilk yılında gösteren Galatasarayın yeni hedefi şimdi bu. Galatasaray’ın önünde bir hedef kaldı. Şampiyonlar ligi şampiyonluğunun yanı sıra yine şampiyon olup 4ncü yıldızı göğsüne gururla takan ilk takım olarak bir ilke daha imzasını atmak.

Bu bir rüya değil. Yapılacak 3-4 kaliteli transferle (çileklerleJ)Bu şampiyonluk hiç zor değil. Zaten bunu yapacak tek takımda Galatasaraydırrr.

Hayal değil!!! Nasıl Uefa,Süper şampiyonluğu geldiyse, bu kupada gelecek.Bazıları emeğe saygı göstermeyip “tesadüf” dese bile..

Galatasaray alıştırdı bizlere ilkleri yaşatmaya..Unutan varsa hatırlatayım. 4 sene üst üste şampiyonluk,üçüncü yıldızı ilk takan ,uefa,süper kupayı kazanan ilk takım.19şampiyonlukla en çok şampiyon olan takım Vs.vs.vs. daha bitmedi.Yaşattığı ilkler sadece bir kaçını yazdım.Eğer yazmaya devam edersem sayfa yetmez. Şimdilik  bunlarla idare edin.

Dedim ya; ben alıştım. Daha doğrusu “Galatasaray” alıştırdı bizlere ilkleri yaşatmaya.İşi bilen bir başkan ve yönetimi.Dünya futboluna kendisini ispat ettirmiş “İmparator” lakaplı hocası “Fatih Terim” ve gözünü budaktan sakınmayan,”İnananYılmaz” ve “cesur yürek” oyuncularıyla şampiyonlar ligi şampiyonluğu, 4ncü yıldızı ben bekliyorum.Eminim sizde bekliyorsunuzdur.Zaten bunları yapacak tek takım var o da Galatasaray..

19. Şampiyonluğumuz tekrar hayırlı olmasını diliyor ve diyorum ki;

 Unutmayın “ TÜRKİYEDİR GALATASARAY”


( Bu haber 5853 kez görülmüştür )


YAZAR :Selahattin Ekrekli ait diğer haberlerini görmek için tıklayınız...


Yorumlarınız

Baran Herdem 19.05.2013

Bütün sezonun özeti olmuş harika olmuş eline diline sağlık abim

Ad,Soyad
İleti Adresiniz
Bize Nereden Ulaştınız

ÖNEMLİ

-Yorum yapan kişi bilgileri kesinlikle gizlidir.Herhangi bir reklam amaçlı kullanılmaz.

-Buradaki yapılan yorumlar denetim altındadır,onaylandığında sitede yayınlanır


BENZER DİĞER HABERLER1


 Hakkımızda  |  Reklam Fiyatları Bize Ulaşın                          GS Haber Portalı Sitesi - İSTANBUL                                      
sanalbasin.com üyesidirSAVEAJANS